Jump to content

Featured Replies

Posted

Hallo


Een jaar geleden verhuist naar een huis met tuin en daar nu eindelijk iets moois van maken.

Omdat het een zware kleigrond is hebben we de eerste 15 centimeter losgemaakt en gemengd met tuinaarde. Er blijven alleen veel bonken klei heel en zijn haast niet stuk te krijgen. Komt deels ook door de droogte.

Wat is het beste om te doen......

De grote bonken klei eruit halen of laten zitten?

20220510_170243.jpg.d5140a1b341733eae4707f58a97b0d35.jpg

Het beste is om compost, bladaarde en organische mest erdoor te verwerken en de grote bonken weghalen.

:shh:


Klei is heel vruchtbaar...en ja niet leuk om te bewerken :lol:


Je kunt klei prima bewerken door te wachten na een vorstperiode...je kunt ook brekerzand doorfrezen..en zoals ik hierboven lees compost toevoegen..ook bekalken maakt de bewerkbaarheid beter!


de bovenlaag kun je mengen met hierbovengenoemde let op mengen noooit geheel vervangen!! Ik persoonlijk zou niets doen dan bewerken en inplanten..dus de klei de klei laten ;)


Beter nog is je tuinplan aanpassen op de klei! scheelt veel geld en levert een mooie tuin op!

  • Author

Bedankt voor de reacties.


We waren niet van plan om de grond te verwijderen, want idd, kleigrond is zeer vruchtbaar en er zijn veel planten die prima gedijen op kleigrond.

Ik vroeg me alleen af wat te doen met de bonken die blijven liggen.

Die bonken vallen vanzelf uit elkaar als het gevroren heeft....waarom zou je die verwijderen....als je klei hebt is heel je teeltlaag een grote bonk!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...
Over Groenforum.nl

Groenforum.nl is het tuinforum waar je tuin vragen kunt stellen, tips kunt geven en krijgen over tuinieren en ervaringen deelt. Stel je tuin vragen op ons planten forum.


Lees meer