Jump to content

Featured Replies

Posted

Hoi, ik ben in een huurhuis komen wonen waar al een klein bloesemboompje in stond. Ik weet niet eat voor boom het is. Het heeft allemaal katoenachtige plukken wit op de takken, vooral bij de knoesten. Is dit schimmel of hoort het bij de boom? Ik ben benieuwd wat jullie denken dat het is.

PXL_20220521_153700919_MP.jpg.16ded458823b4777426db6177e1a54c4.jpg

Het lijkt me een soort van wolluis....en het boompje lijkt me een Malus soort..
Inderdaad Malus en de luis heet bloedluis.
  • Author
Dank voor deze snelle reacties! Wat kan ik het beste doen om de boom bloedluisvrij te maken?

Bloedluis komt vaak voor bij (sier)appels die op te natte of slecht afwaterende grond staan of bij appels die in bemeste tuinaarde uit zakken zijn geplant. Probeer de oorzaak te achterhalen en los dat op.

De luizen zelf kun je dooddrukken. Je vinger wordt dan rood, vandaar de naam bloedluis. Je zult het moeten blijven herhalen.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...
Over Groenforum.nl

Groenforum.nl is het tuinforum waar je tuin vragen kunt stellen, tips kunt geven en krijgen over tuinieren en ervaringen deelt. Stel je tuin vragen op ons planten forum.


Lees meer